Novinky

Rožňava a Cesty zrenia

Rožňava a Cesty zrenia

Na začiatku decembra zavítala Evka Ruši do Rožňavy, aby tamojším animátorom predstavila Cesty zrenia. Okrem mladých z Rožňavy sa školenia zúčastnila aj jedna osôbka z Michaloviec. Školenie sa nieslo v rodinnom duchu, aj vďaka účasti bratov saleziánov a sestier saleziánok.


Zažiť Cesty zrenia a žiť inak

Zažiť Cesty zrenia a žiť inak

Počas uplynulého víkendu zavítali naši školitelia do Dolného Kubína. Školili 20 tamojších animátorov a animátorky. O aké školenie išlo a ako sa mali, nám priblíži účastníčka kurzu Marci.


Aj kandidáti sa školili

Aj kandidáti sa školili

V polovici októbra zavítala naša školiteľka Evka do saleziánskeho strediska na Kalvárii v Košiciach. S kandidátmi strávila 2 dni.


Cesty zrenia v Humennom

Cesty zrenia v Humennom

Cieľom školenia bolo získať nové a hlbšie informácie o tom, ako viesť rovesnícke stretká podľa výchovného programu cesty zrenia. Konalo sa vo víkendovom čase 30.9.-2.9. na Lipovej 23, pod vedením starších animátoriek a sestier a účastníčky opäť nezáháľali počtom 14 dievčat.


V jeseni sme v strediskách

V jeseni sme v strediskách

Počas tejto jesene naši školitelia vyšli školiť animátorov do stredísk. Máme za sebou super školenia v Šamoríne a Humennom! Ešte nás čaká Dolný Kubín, Košice Kalvária, Bratislava Miletičova, ... a nejaké ďalšie miesta sa dohadujú. Tak čo, prídeme aj k vám?


Prvé tohtoročné školenie v stredisku

Prvé tohtoročné školenie v stredisku

Počas posledného víkendu zrealizovali Cesty zrenia mini-kurz o vedení stretiek v stredisku Šamorín. Okrem animátorov zo Šamorína sa kurzu zúčastnilo aj niekoľko animátorov zo strediska Daliborko. Vznikla pekná, nadšená skupina smiley


A máme tohtoročných absolventov

A máme tohtoročných absolventov

Počas uplynulého víkendu malo 13 mladých animátorov z rôznych kútov Slovenska možnosť sa opäť stretnúť a hovoriť o svojich stretkáčoch, objavovať čo potrebujú, a akými aktivitami to na stretku môžu dostať. Čiže nosnou líniou tých dvoch dní bolo hlbšie spoznať etapu, v ktorej sa decká na stretkách nachádzajú.


Takmer-jarné stretnutie garantov

Takmer-jarné stretnutie garantov

Na chate v Poluvsí, v krásnom prostredí Rajca, sa počas uplynulého víkendu opäť stretol tím Ciest zrenia. Nestretli sme sa ale všetci. Niektorí členovia tímu na nás intenzívne mysleli z práce, školení, či z duchovných cvičení :)


Pozor, pozor, Jarný KURZ

Pozor, pozor, Jarný KURZ

Ahojte, a je to tu! Blíži sa jarný kurz! :) Tešíme sa na vás 11. - 13. 3. 2016 opäť v Liptovskej Štiavnici. Prosím, dobre si pozrite info, ktoré sú nižšie.


Najbližšie uvidíte ...

Najbližšie uvidíte ...

Aj v roku 2016 nás čakajú aktivity Ciest zrenia. Koncom februára sa uskutoční plánovaco-teambuildingové stretnutie garantov a školiteľov, a v marci je pre animátorov, ktorí boli na jesennom kurze pripravené pokračovanie!


Info o podujatiach