V Humennom objavili cesty zrenia

V Humennom objavili cesty zrenia

Výchovný program Cesty zrenia sa historicky po 3 krát predstavil animátorkám v Humennom 6-7.10. 2017 prostredníctvom školenia. Dobrodružstvo objavovania absolvovalo 10 dievčat, 3 školiteľky, pár hostí a 1 kameraman s fotoaparátom.

Prudko interaktívne školenie a praktické prevedenie pojmov, dimenzií, tvorby stretiek boli jednými z cieľov, ktoré účastníčkam sprostredkovali Michaela Šuľaková, Ivana Jakubova a Dagmara Čepelová. Zrealizovali hodinové bloky po miestnostiach, v ktorých sa striedali dievčatá rozdelené do skupín. V každej miestnosti jednotlivo prebiehala iná aktivita spojená s konkrétnou oblasťou Ciest zrenia a jej výstupom bol Karis- A3 strana popísaných dievčenských skúseností z miestnosti, ktoré neskôr v pléne prezentovali.

 

Tvorba stretiek ako popoludňajšia aktivita odrážala prakticky používanie osvojených teórií dievčat, ale aj ich doterajšie skúsenosti pri plánovaní a realizácií stretiek, ktoré ony samé vedú už minimálne 1 rok. „Páčili sa mi tie  prednášky, ktoré boli tiež formou aktivít a že sme sa zapojili do strediskovej myšlienky, Ty za to stojíš,“ vyjadrila sa jedna z účastníčok Zuzka Palaštová. Nielen ona, ale aj ostatné vytvorili stretká so spomínanou témou, ktoré  tiež boli odprezentované a prešli aj konštruktívnym pripomienkovaním  školiteliek. V  najbližších dňoch budú zrealizované v SCVČ  a stredisku Laura v Humennom na každom stretku prispôsobene veku rovesníckej skupiny ako výraz kontinuity a vzájomnej prepojenosti, ale i zmyslu činnosti a možnosti následného zhodnotenia nápadov dievčat.

 

Na záver vzdelávacieho podujatia nechýbala spätná väzba nielen účastníčok. „Školia som CZ už tretí rok, ale každý bol niečím výnimočný. Práve tento rok som si hlbšie uvedomila potrebu tohto školenia a ako to pozitívne ovplyvňuje animátorkino nazeranie na jej stretko a deti. Povzbudil ma záujem účastníčok, ich spolupráca i to, keď s novými poznatkami aktívne pracovali pri tvorbe stretiek,“ zhodnotila školiteľka Michaela.

 

Foto: Ľubo Horný

 

Info o podujatiach